More Website Templates at TemplateMonster.com!

 

Yangın Kasası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Önemli ve değer taşıyan evraklar (örneğin vergi kayıtları, müşteri bilgileri, tapu ve tescil belgeleri) şirketler için şirketler için hayati değer taşımaktadır. Bu evrakları hırsızdan korumak kadar yangından da korumak gerekmektedir.

Unutmayın ki, firmaların % 30’u yıl içinde yangına maruz kalmaktadır bundan dolayı yaklaşık olarak 50 yıl içinde % 70’i kapanmaktadır. Bu korkutucu istatistikler felaketlerden korunmak için sigorta şirketlerinin yeterli olmadığını ve başka önlemler almak için acil çözüm yolları aramak gerektiği göstermektedir.

Korumak zorunda olduğunuz sadece mal varlığınız değil, üçüncü kişilerin eline geçmemesi gereken önemli evraklarınızda vardır.

Yangın testi, kasaların yangına dayanıklılığını belirlemek için kasalar üzerinde yapılmaktadır. Nasıl bir kasanın hırsız geçirmezlik testi varsa, yangın testleri de belli kriterlere uygun olarak yapılmaktadır.

AVRUPA'DAKİ KRİTERLER


Yangın testi için üsleri ve EN 1047-2 (veri güvenlik odası ve veri güvenliği konteynerler için yangın testi) EN 1047-1 (veri güvenliği kasalar ve disket tekneleri için yangın testi) Avrupa-normlar vardır, o için demek, VDMA özellikleri 24991-1 ve 24991-2.


Yangın testler için EN 1047-2  (veri güvenlik odası ve veri güvenliği konteynerler için yangın testi) ve EN 1047-1 (veri güvenliği kasalar ve disket tekneleri için yangın testi)

Avrupa-normlar vardır ve VDMA standartları 24991-1 ve 24991-2.

 

YANGIN KONUSUNDA MUTLAK KRITER:

 

 BRAUNSCHWEIG TESTİEn güvenilir yangın testleri Braunschweig Teknoloji Üniversitesi (MPA) 'de Malzeme Test Enstitüsü'nde yapılır ve Braunschweig testi olarak bilinir. Bu yangın testi 2 bölümden oluşur.


Yangın testinin ilk bölümünde, kasalar 1090 ° C derecede ısıda yaklaşık 1-2 saatlik bir süre bekletilir. Bu süre boyunca kasanın iç sıcaklığının belli bir sıcaklığa kadar çıkmasına izin verilir.


İkinci bölümde yangın patlama ve düşme testinde, kasalar 30 dakikalık bir süre içinde 1090 C derece ısıda bekletilir. Daha sonra kasa, 9,15 metreden çakıl veya kırmataş bulunan yere düşürülür.


Kasa daha sonra tekrar 840 C derece sıcaklığa kadar ısıtılır ve soğumaya bırakılır. Bu yangın testinde, sıcaklık toleransı kağıt belgeler için 150 c derece, disket veya başka elektronik kartuşlar için 30 C dereceyi geçmemelidir.

 

 

KOPENHAGEN

Data Saklama Kasası

 

EDS

Veri Saklama Kasası

 

PHOENIX

Data-Veri Saklama Kasası